Hemoroid Tedavisi

Anüs (makat) ve hemen yukarısında bulunan ve hemoroidal damarlar denilen bu yapıların genişlemesiyle hemoroid hastalığı oluşur. Anüs ve rektumda bulunan hemoroid damarlarının aşırı derecede genişlemesi ve bazen anüsten dışarı doğru taşması hemoroid hastalığı olarak adlandırılır.

Basur Tedavi Yöntemleri

Derecesine ve hastanın beklentisine göre yöntem seçilir. Kısaca şöyle özetleyebiliriz:

Ameliyatsız Basur Tedavileri

Lazerle Basur Tedavisi

Lazer yardımıyla yapılır. Aletin ucu hemoroidin memesine dokundurulur ve tetiğine basılır, saniyeler içinde meme haşlanma düzeyinde ısınır ve aktivitesini kaybeder. Kanama varsa aynı anda durdurulmuş olur.

Lastikle Basur Tedavisi

Memeyi emerek içine çeken alet memenin dibine dar lastik halka atar, lastik halka memeye giden damarları tıkar, memeye kan gidemediği için saatler-günler içinde meme büzüşerek yok olur. Bu iki yöntem genellikle birlikte uygulanır ve toplam 5-10 dakika sürer. İşlem sonrası hasta işine dönebilir. 1.-2.-3. derecelerde uygulanır.

Basur Ameliyatları

THD Basur Tedavisi

Teknolojik bir yöntemdir, klasik yöntemde olduğu gibi kesme dikme işlemleri yoktur. İşlem sonrası hasta rahattır. Yöntemin özü memeye gelen atar damar kökünden bağlanır, memeye kan gidemediği için haftalar içinde büzüşerek yok olur.

Klasik Basur Ameliyatı

En ileri seviye yani 4.derecede tercih edilir. Memeler kesilerek alınır. Ağrılı bir yöntemdir.

basur-ameliyatlari

basur-tedavi-yontemleri

Hemoroid Neden Olur?

Bu hastalık iç ve dış hemoroid olarak 2 ye ayrılır. Ama bu sınıflamadan önce hastalığın oluşma nedenlerini gözden geçirmemiz gerekiyor. Başlıca nedenleri şu şekilde sınıflayabiliriz:

 1. Aşırı kilo-obezite
 2. Kronik kabızlık
 3. Sık sık ağır kaldırıyor olmak
 4. Hamilelik
 5. 50 yaş üstü olmak
 6. Uzun süre oturmak ya da ayakta kalmak
 7. Ters ilişki

Diğer nedenleri ise şu şekilde sınıflandırabiliriz:

 • Sık sık bisiklet ve motosiklete binmek
 • Vücut geliştirme sporu yapmak
 • Alkol alışkanlığı
 • Acı ve baharatlı yiyecek tüketme alışkanlığı
 • Şiddetli bir biçimde uzun süre öksürmek
 • Bağırsakta oluşan tümörler

Hemoroid Tip ve Dereceleri Nelerdir?

Daha önce de belirttiğim gibi hemoroidler iç ve dış olmak üzere 2 tipte sınıflandırılırlar. İç hemoroid genelde fazla ağrı ve kaşıntıya neden olmaz. Çok ileri evre olmadıkça sadece aralıklı rektal kanama şeklinde belirti verir. Dış hemoroid ise genellikle ağrı ve yanma ile kendini gösterir.

Dış hemoroidler: Genellikle ele gelen cilt kabarıklığı dışında hastayı fazla rahatsız etmezler. Fazla genişlemiş damarlara pıhtı oturması ile şiddetli ağrı ve bunu takip eden şişlik gelişebilir. Buna tromboze hemoroid denir.

İç hemoroidler: hastalığın ilerleme evresine göre 4 grupta sınıflandırılır:

1. Derece: hastalığın elle ve gözle hissedilmesi imkansızdır. Ancak bir genel cerrahi uzmanının tespiti ile ortaya çıkar. Bunun için rektoskopi uygulanır.

2. Derece: Makat dışına çıkan memeler söz konusudur. Memeler tuvalet esnasında dışarı çıkıp daha sonra içeri girer. Bu esnada fazla ıkınma halinde kanama meydana gelir.

3.Derece: Hastalık tamamen kendini hissettirmeye başlamıştır. Hasta artık dışarı çıkan memeyi fark edebilir. Tuvalet esnasında dışarı çıkan meme, artık kişi kendi içeri sokmadıkça kaybolmaz. Kanama, ağrı, kaşıntı, ıslaklık ve dolgunluk hissi şikayetleri başlamıştır.

4.Derece: Hastalığın son evresidir. Hastalık kişinin hayatını olumsuz  etkilemeye başlamıştır. Doktorun müdahalesinden başka seçenek kalmamıştır. Makatta devamlı dışarıda duran basur memeleri vardır.

 

hemoroid-tip-ve-dereceleri-nelerdir

 

Hemoroid Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hemoroidlerin büyük çoğunluğu ameliyatsız tedavi edilirler. Birinci ve ikinci derecede kanayan iç hemoroidler lifli diyet dışkı yumuşatıcı ilaçlar ve bol sıvı alımı ile ıkınmanın engellenmesi sayesinde hemoroid tedavisi yapılabilmektedir. Diğer ameliyatsız tedavi şekilleri şu şekilde özetlenebilir:

1. Anal bölgenin temiz tutulması:
Hastanın şikayetleri arasında kaşıntı da varsa, anal hijenin düzeltilmesi gerekir. Sert ve kuru tuvalet kağıdı ile silmek yerine,  yıkayarak temizlenmek ve pamuklu kumaşla ya da en azından kaliteli tuvalet kağıdı ile bu bölgeyi sürtmeden kurulamak mücadelede yararlıdır.

2. Oturma banyosu:
Makat bölgesinin hemoroid, makat çatlağı, fistül ve apse gibi hastalıklarında ve ameliyat sonrasında özellikle ağrıyı azaltmak için , yara iyileşmesine katkıda bulunmak amacıyla hastalara oturma banyosu önerilir. Oturma banyosunu hastanın 15 -20 dk süre ile dirseğini yakmayan ısıdaki ılık suyun içine oturarak ve günde 2- 4 kez yapması uygundur.

3. İlaç tedavisi:
Bu tedavi 3 ana başlık halinde sınıflandırılabilir.

Oral (ağızdan) kullanılan ilaçlar: Bu sınıfta ağrı kesici ilaçlar vardır. Dönem dönem ağrının kendisini gösterdiği ve hastayı rahatsız etmeye başladığı zamanlarda ağrıyı dindirmek için kullanılır. Bunun haricinde kabızlık ilaçlarının kullanımı da hastayı rahatlatmada etkili bir faktördür. Bu ilaçların kullanılmasında esas amaç, dışkıyı yumuşak kıvamda tutarak hemoroid kanamalarının ve ağrısının engellenmesidir. Hasta büyük abdestini rahatça yaptığı sürece, tuvaletteki ıkınması azalacak, bu da dolaylı olarak hemoroid memelerinin basınçla şişmesini ve kanamasını engelleyecektir

Krem şeklinde anüse sürülen ilaçlar: Makat çevresindeki derin çatlaklar , iç ve dış basur ile ilgili rahatsızlıklar, hemoroid ameliyatı gibi rektum ve anüsle alakalı müdahalelerin hemen sonrasında ortaya çıkan ağrı ve kaşıntı şikayetlerinin tedavisinde kullanılırlar.

Fitil kullanımı: Anüste görülen çatlaklar, iç ve dış hemoroidler üzerinde etkilidir. Uzun süre kullanımı genelde önerilmez.

Hemoroid en hızlı nasıl geçer?

Hemoroidin ilk evrelerine doğru şekilde beslenmek, ağrı kesici ve fitil kullanımı, krem kullanımı ve oturma banyoları etkili bir çözüm sunabilir. Ancak kanama görülüyorsa ve ağrı yoğunsa doktora başvurmayı ertelememelisiniz.

Hemoroid için evde ne yapılabilir?

Hemoroidin tedavisi evde tam olarak sağlanamaz ama anlık rahatlama sağlamak için ılık su ile oturma banyoları yapmak fayda sunabilir.

Hemoroid şişmesi nasıl geçer?

Hemoroid şişmesinde uygulanan tedaviler için fitil ya da ağrı kesici reçete edilebilir ancak öncelikle doktorun hastayı muayene etmesi gerekir.

Hemoroid kesin çözüm var mı?

Hemoroid medikal tedavi ile tedavi edilebilir, medikal tedavi yeterli görülmezse lazer tedavisi ya da ameliyat ile çözüm sağlanabilir.

Hemoroid ilaçsız geçer mi?

Hemoroidin ilk evrelerinde ilaçsız tedavi mümkündür ve yaşam tarzında yapılan değişimler tedavi için yeterli olabilmektedir.

M...
Hangi hastanede calisiyorsunuz?
Op. Dr. Demet Ağras
internet sitemden adresime ulaşabilirsiniz.görüşmek üzere.
A...
hocam yaklaşık 3 4 yıldır hemoroid var rahatsız etmeye başladı beni lazerle aldırmak istiyorum
Op. Dr. Demet Ağras
muayene olduktan sonra hemoroidinizin derecesine göre tedavi seçenekleri değişir. muayeneye gelmenizi öneririm. geçmiş olsun
A...
3 yıl önce dışkılama sırasında kanama oldu.Genel cerrah parmak muayenesi yaptı korkulacak birşey olmadığını baharatlardan acıdan dolayısıyla beslenme alışkanlığıma dikkat etmemi söyledi merhem vermişti kullandım ve geçti.bu yaz ikinci kez kanama oldu 3 gün sürdü Kendiliğinden geçti 2 gün önce yine oldu kabızlık yok sadece W.C de çok kalıyorum ve ıkınmayı istemli olarak yapıyorum. size de bi gelmek istiyorum muayene ücreti nedir?
Op. Dr. Demet Ağras
Muayenemiz ücretsiz randevu alıp gelebilirsiniz. Geçmiş olsun
C...A
Yaklaşık 2 sene önce ameliyat oldum.4 memeden ikisi alındı. Kabızlık var. Her tuvaletimde ağrı kanama oluyor. Kan değerleri düşük. Taşıyıcı Akdeniz anamiside var. Yardımcı olursanız sevinirim.
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,muayene ile değerlendirilmelidir.0535 966 48 78 numaralı hattımız ile iletişime geçerek randevu alabilirsiniz. Geçmiş olsun.
O...
Hocam hemoroid rahatsızlığım var. makatımın dışında iki adet büyük meme var. nasıl bir tedavi yöntemi uyguluyosunuz
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba hemoroid dereceli bir rahatsızlık olduğu için hastalıgın derecesine göre değişmektedir.Muayene ile değerlendirmek gerekir. Randevu için 0535 966 48 78 nuamrasından ulasabilirsiniz . Geçmiş olsun
Ş...
Hocam 24 yaşındayım makatımda nohut büyüklüğünde bir meme oluştu. önceleri hafiften elime geliyordu giderek büyüdü. nasıl bir tedavi yapılır teşekkür ederim
Op. Dr. Demet Ağras
Öncelikle teşhis için muayene ile değerlendirmek gerekir. Randevu için 0232 421 11 01 numarasından ulaşabilirsiniz. Geçmiş olsun
G...
hocam agrısız hemoroid olur mu?
Op. Dr. Demet Ağras
hemoroid ağrısız bir hastalıktır ancak bununla beraber ıkınma kabız kalma aşırı ishal varolan hastalığınızı ağrılı farklı bir duruma çevirebilir 0535 966 48 78
M...
hocam hemoroid iç ve diş var hamililikte çiktı ortaya ve kabızlıkte var ne yapmam lazım ameliyat öneririmsiz?
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba öncelikle tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelısınız kabızlık tuvalette uzun kalmamaya dikkat etmelisiniz beslenmenize dikkat etmelisiniz muayene olup net teşhis sonrası tedavi gerekirse planlanmalıdır 0535 966 48 78 bize ulaşın yardımcı olmaya çalışalım
K...
hocam hemoroidem var ve 4 decede kesin ameliyat mi olmayım yani başka tedavi yok mu ?
Op. Dr. Demet Ağras
önce muayene olmalısınız hastalığınızı görmeden hangi tedavilerin uygun olduğunu söylemek zor 0535 966 48 78 bize ulaşabilirsiniz
M...
Hocam agridan oluyorum hiç iyi değilim hemoroid üzüm salkimi şeklinde oluştu yillardir var babam ameliyat oldu ve çok acı çekmişti bende bu korku kaldı ve dr gitmedim 4 ncü derece diye biliriz eşim fitil aticak yer olmadığını söyledi bana yardımcı olun lütfen hocam saygilarimla
Op. Dr. Demet Ağras
0535 966 48 78 bize ulaşın yardımcı olmaya çalışalım
C...
hocam ben öğrenciyim ve hemoroidem var ameliyat olsam okul açılmadan iyileşebilirmiyim çünkü okulum haftaya açilacak
Op. Dr. Demet Ağras
Öncelikle günlük hayatı etkilemeyen işlemler yapmaktayız .Fakat yine de muayene ile değerlendirmek gerekir. Randevu ve bilgi için 0535 966 48 78 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.Geçmiş olsun
K...Ö
HOCAM KONDİLOMUM VAR ÖN VE ARKA VAR HATA ELLİMİ YÜZÜMÜ BULAŞTI BULAŞMAMASI İÇİN VE TEDAVİ AMAÇLI NE ÖNERİRİSNİZ?
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,muayene ile değerlendirilip daha fazla ilerleme göstermeden tedaviye başlamak gerekir.Tedaviden sonra önerilerde bulunuyoruz .Randevu için 0535 966 48 78 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.Geçmiş olsun
T...
Hocam 2 sene önce hemoroid ameliyatı oldum.Son zamanlarda ameliyat öncesindeki durum devam ediyor.3. derece olduğunu öğrendim durumun.İkinci kez ameliyat olmamın riski var mıdır?
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,muayene ile değerlendirmem gerekmektedir. 0535 966 48 78 numaralı hattımız ile iletişime geçerek randevu alabilirsiniz. Geçmiş olsun.
S...
Merhaba, daha önce hemoroid hastasıydım ilaç ve kremle şikayetlerim geçti ancak beni görsel açıdan rahatsız eden sarkan bir çıkıntı kaldı. Bunun için nasıl bir işlem uygulanır, bilgi alabilir miyim?
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba, lazerle 15 dakika gibi kısa bir sürede sizi estetik açıdan rahatsız eden çıkıntıdan kurtulabilirsiniz. Muayene randevunuzu almak için 0535 966 48 78 numaralı hattımızdan iletişime geçebilirsiniz.
K...
iyi günler hocam eşim 4 aylık hamile ve hemoroid sorunu yaşıyor ne yapmalıyız
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,muayene ile durumunu değerlendirmek gerekir .Teşhis konulduktan sonra eşinize en uygun tedavi için yardımcı oluruz. Randevu için 0535 966 48 78 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.Geçmiş olsun
A...
merhaba hocam hemoroid oral yolla ilaçla ve kremle iyileşebilir mi ?
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,hemoroid dereceli bir rahatsızlık olduğu için öncelikle muayene ile değerlendirilmesi gerekir. İlerlemiş ise ilac ve krem tek başına yeterli olmayabilir . Randevu için 0535 966 48 78 numaralı hattan ulaşabilirsiniz. Geçmiş olsun
S...
Hocam merhaba fistülde neden akıntı oluşur.
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,bağırsaktan anüse doğru uzanan yol vardır bu yoldan apse boşalır tedavi edilmez ise akıntı artarak devam eder. Randevu ve ayrıntılı bilgi için 0535 966 48 78 numaralı hattan ulaşabilirsiniz. Geçmiş olsun
Ş...
3sene öncesine kadar bir süre düzenli anal birlikteliğim oldu. Yıllardır yapmıyorum ama devam edersem bana ne gibi bir zararı olur?
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,büyük abdest kacırılabilir makat kasları zamanla gevşer . Geçmiş olsun
S...
Merhabalar. Makatımda birden çok meme bulunmaktadır hocam bu memeler bir rahatsızlık yapmıyor ve şişmiyor tedavisini olmak gerekli midir?
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,meme olusumu mutlaka bir sebebe bağlı olusum göstermiştir. Muayene ile durumunuzu değerlendirelim gerekli teşhis konulduktan sonra gerek görülürse müdahale gerekebilir. Randevu için 0535 966 48 78 numaralı hattan ulaşabilirsiniz. Geçmiş olsun
N...
merhaba hocam makat bölgemde dışkılama sonrası ağrı ve kanama oluyor nedeni hemoroid olabilir mi ?
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,kesin birsey söylemek için muayene ile değerlendirmek gerekir.Randevu için 0535 966 48 78 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.Geçmiş olsun
A...
merhaba hocam hemoroid şikayetim var.Nasıl bir tedavi yöntemi uyguluyorsunuz ?
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,dereceli bir rahatsızlık oldugu için öncelikle muayene ile değerlendiriyoruz .Ameliyatısz yöntemler uygulamaktayız günlük hayatınızı etkileyen işlemler değildir.Ayrıntılı bilgi ve randevu almak için 0535 966 48 78 01 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.Geçmiş olsun
S...
merhaba hocam hemoroid şikayetim var . Her tuvalet esnasın da değil ama sıklıkla kanama da gerçekleşiyor ne yapmalıyım hocam ?
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,muayene ile değerlendirilmesi gerekir teşhis için .Randevu için 0535 966 48 78 numaralı hattan arayıp randevu alabilirsiniz.Geçmiş olsun
D...
merhaba hocam basur sorunu yaşıyorum ne yapmalıyım ?
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,muayene ile değerlendirelim durumunuzu ameliyatsız yöntemler ile günlük aktivitelerinizi etkilemeden müdahalenizi yapalım .Randevu ve bilgi için 0535 966 48 78 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.Geçmiş olsun
S...
merhaba hocam kolon kanseri teşhisi konuldu 1 hafta önce ne yapmalıyım ?
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,muayene ile değerlendirelim durumunuzu tetkiklerinizi de getirin.Randevu için 0535 966 48 78 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.Geçmiş olsun
A...
merhaba hocam ilermiş bir şekilde hemoroid şikayetim var . Koloskopi yaptırmam gerekli mı dır ? gelmeden önce .
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,öncelikle muayene ile değerlendirelim durumunuzu teşhisi koyduktan sonra gerek duyarsam isteyebilirim.Randevu ve bilgi için 0535 966 48 78 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.Geçmiş olsun
İ...
merhaba hocam eşim doğu bölgesin de polis memurluğu yapmak da ve hemoroid sorunu var .Devlet hastanesine gittiğimiz de ilerlemiş ve 4 derece olmuş dediler . Ne yapmalıyız ? Tedavi süreci kaç gün sürer ?
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,muayene ile teşhis konulup hastaya en uygun tedavi yöntemi belirlenir.Belirttiğiniz gibi 4.derece hemoroid var ise müdahale etmek gerekir.Geldiğiniz gün tedavisini gerceklestiririz günlük hayatını etkileyen işlemler değildir.Ayrıntılı bilgi ve randevu için 0535 966 48 78 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.Geçmiş olsun
C...
hocam merhaba doğumda hemoroidim oluştu bir kaç krem kullandım ama faydasını görmedim bu konuda bana yardımcı olursanız mutlu olurum iyi günler.
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,krem tek basına yeterli gelmeyebilir muayene ile değerlendirelim durumunuzu teshis konulduktan sonra sizin için en uygun tedavi yöntemini belirleyelim.Randevu için 0535 966 48 78 numaralı hattan ulaşabilirsiniz. Geçmiş olsun
U...
hocam merhaba tuvalete çıktıktan sonra kanama oluyor bende 1 haftadır hemoroid mi bilmiyorum sizi buldum öğrenciyim en kısa zaman da size muayene olmak istiyorum muayene ücreti nedir acaba?
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,muayene ile değerlendirelim durumunuzu teşhis için . Randevu ve bilgi almak için 0535 966 48 78 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.Geçmiş olsun
Y...
Makayumda mor bi şişlik var. Oturamıyorum tam. Oturma banyosu ile geçer mi?
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,muayene ile değerlendirelim isterseniz hemoroidin acil kısmında yer almaktadır. Oturma banyosu tek başına yeterli gelmez. Ayrıntılı bilgi ve randevu için 0232 421 11 01 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.Geçmiş olsun
G...
Hocam bende hemoroid var . büyük abdestten sonra meme çıkıyor ve aşırı derecede kaşıntı var. kaşıntının sebebi hemoroid midir. teşekkür ederim
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,belirttiğiniz şikayetleri hemoroid yada makat çatlağı olabilir.Teşhis ve tedavi için muayene ile değerlendirmemiz gerekir.Ayrıntılı bilgi ve randevu için 0535 966 48 78 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.Geçmiş olsun
C...
Hocam bende iç hemoroid var arada kanama yapıyor ama başka bir sıkıntım yok . ilerler mi . tedavi için beklesem daha kötü olur mu
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,hemoroid dereceli bir rahatsızlıktır.Tedavi edilmez ise ilerler kanamalar ve agrı da artış olur.En kısa zamanda muayene ile değerlendirmeye bekliyoruz.Ayrıntılı bilgi ve randevu için 0535 966 48 78 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.Geçmiş olsun
H...
Hocam iki sefer doktora gittim bana basur başlangıcı olduğu söylendi ilaç tedavisi verdiler ama tam geçmedi bende sadece ağrı bulunmaktadır kanama yok dışa çıkan her hangi bir emare yok sadece ağrı var ne yapmalıyım
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,muayene ile değerlendirmek gerekir teşhis ve önerilerde bulunabilmek için.Tek başına krem yada ilaç etkili olmayabilir..Ayrıntılı bilgi ve randevu için 0535 966 48 78 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.Geçmiş olsun
D...
Hocam babaannem 76 yaşında anladığımız kadarıyla makat çatlağı var. yaşı tedaviye engel mi
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,muayene ile değerlendirelim hastanın durumunu yaş engeli yoktur.Ayrıntılı bilgi ve randevu için 0535 966 48 78 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.Geçmiş olsun
M...
Hocam makatımda bir et parçası var. büyük tuvaletimi yapınca şişip daha sonra küçülüyor ama et parçası hep orda . bu hemoroid midir. tedavisini nasıl yapıyorsunuz
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,teşhis konulabilmesi için muayene ile değerlendirmek gerekir.Ayrıntılı bilgi ve randevu için 0535 966 48 78 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.Geçmiş olsun
E...
merhaba hocam iç hemoroidim var beni çok rahatsız ediyor tedavi olmak istiyorum ücret nedir acaba ?
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,hemoroid dereceli bir rahatsızlık olduğu için muayene ile değerlendirdikten sonra tedavi yöntemi ve fiyat bilgisi verilebilir.Ayrıntılı bilgi ve randevu için 0535 966 48 78 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.Geçmiş olsun
H...
demet hanım merhaba iç hemoroidim olduğunu öğrendim nasıl tedavi yöntemi uyguluyorsunuz ?
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,hemoroid dereceli bir rahatsızlık olduğu için teşhis ve tedavi için muayene ile değerlendirmemiz gerekir.Ayrıntılı bilgi ve randevu için 0535 966 48 78 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.Geçmiş olsun
G...
hocam iyi günler hamilelik döneminde hemoroid tedavisi mümkün mü ?
Op. Dr. Demet Ağras
Evet lokal anestezi ile durumunuza göre işlem yapabilir. Sizi muayene ile değerlendirmem gerekir öncelikle. İsterseniz 0535 966 48 78 numaralı hattımdan bana ulaşabilirsiniz
G...
iç hemoroid tedaviniz tam olarak nedir size ulaşmak istiyorum
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,hemoroid dereceli bir rahatsızlık olduğu için size uygun tedavi yöntemini muayene ile değerlendirmemiz gerekir. Ayrıntılı bilgi ve randevu için 0535 966 48 78 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.Geçmiş olsun.
M...
Demet hanım merhaba annem ilik kanseri kemoterapi görüyor aynı zamanda hemoroidi var çok zor durumdayız. Hastane genel cerrahı kemoterapi aldığı sürece müdehale etmiyor ne yapabiliriz
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,Tedavisi yapılabilir. Tedavi için 0535 966 48 78 numara ile görüşerek randevu alabilirsiniz. Geçmiş olsun.
C...
Merhaba uzun yıllardır hemoroid sorunu yaşıyorum. Dönem dönem küçük çaplı memeler ve kanamalar oldu. Son 2 aydır sürekli meme oluşumu var. Son bir kaç gündür ise kanama meydana geldi. Ve ağrı bazen oluyor. Muhtemelen gün içerisinde aşırı derecede oturduğum için bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,size uygun tedavi yöntemi belirlenmesi için muayene olmanız gerekmektedir. 0535 966 48 78 numara ile iletişime geçerek randevu alabilirsiniz. Geçmiş olsun.
H...Ç
Merhabalar benim hemoroidim galiba son evre ilk zamanlarda memeler küçüktü ama sonrada hem çok fazla kanama hem kaşıntı hem yanma hemde yürüyemicek derece de ağrılarım var ailemin bişey olmaz bile sür geçer gibi saçma bi söylemiyle bişeyler yaptım olmadı ağrılarım geçmiyor oturamıyorum krem hap hepsini denedim ama olmuyor bana kesin bi çözüm söyleyin lütfen..
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,hemoroid dereceli bir rahatsızlık olmasından kaynaklı size uygun tedavi yöntemi belirlenmesi için muayene olmanız gerekmektedir.Krem veya hap yeterli bir tedavi değildir. 0535 966 48 78 bu numara ile irtibata geçerek randevu alabilirsiniz. Geçmiş olsun.
T...
Merhaba hocam Hemoroid şikayetim var . Memeler oluşmaya başladı . Tedaviden hemen sonra oluşan memelerin hepsi gitmek de mi ?
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,hemoroid dereceli bir rahatsızlık olduğu için muayene ile değerlendirilmesi gerekir. 0535 966 48 78 numara ile iletişime geçerek muayene için randevu alabilirsiniz. Geçmiş olsun.
R...
Merhabalar bende 3 senedir tuvalet sorunu var kanamam yok ağrım yok sadece kabızlık ve sürekli dışkım varmış gibi bir his var elime şişlikler geliyor ama içinden çıkmıyor kenarlarda şişlik var doktora gitmekten çok utanıyorum çözümü nedir?
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,muayene ile değerlendirilmesi gerekir. 0535 966 48 78 numara ile iletişime geçerek randevu alabilirsiniz. Geçmiş olsun
Ç...
Hocam merhaba Dış hemoroid ve fissur teshisi kondu. Akut dönemdeyim krem kullaniyorum. Tromboze döneminide evde gecirdim. Simdi agrilar kesildi. Bu dış hemoroid kendi kendine yok olucak mi veya sadece küçülecek mi ? Bide bu eziyetten kurtulduktan sonra vucut gelistirme sporu yapilabilir mi? Tesekkurler
Op. Dr. Demet Ağras
Merhaba,muayene ile değerlendirmem gerekmektedir. 0535 966 48 78 numaralı hattımızdan iletişime geçerek randevu alabilirsiniz. Geçmiş olsun.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

anal-apse

Anal Apse

Anal apse, anüs çevresinde oluşan irin dolu enfeksiyon noktasıdır. Anal apse veya diğ…

Devamını Oku
hemoroid-cesitleri

Hemoroid Çeşitleri

Hemoroid rektumun içinde veya makatın dışında olan damarların şişmiş, genişlemiş hale…

Devamını Oku
anismus

Anismus

Anismus; spastik pelvik taban olarak da bilinen makat kaslarının spazmıdır. Dışkılama…

Devamını Oku