Gençlik Aşısı

Gençlik aşısı içerisinde hyalüronik asit içerir ve uygulandığı cildin daha sıkı, genç, parlak görünmesini sağlar. Kırışıklıkları, yaşlanma belirtilerini çok büyük oranda azaltır. Bu nedenle gençlik aşısı adını almıştır. İçerisinde vitaminler, aminoasitler barındırdığı için hem erken yaşta hem ileri yaşta birçok sorunun önüne geçmek ve tedavi etmek için kullanılabilir.

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı, kişinin gençlik özelliklerinin geri getirildiği de denilen, yaşlanma sürecini yavaşlattığı bilinen işlemi ifade eder. Yaşlanmanın beraberinde getirdiği estetik durumları önlemeye yönelik yapılan bir işlemdir. Etkisi hemen görülür ve cilt sağlıklı, parlak ve daha genç bir görünüme sahip olur.

Doğduğumuz anda vücudumuzda hyalüronik asit miktarı yüksektir. Zaman ilerledikçe bu miktarda azalma görülür ve cildin kendini onarma ve sıkılaştırma etkisi de aynı oranda azalır. Gençlik aşısı ile cilde hyalüronik asit yüklemesi yapılır. Bu durumda cildin kendini onarma ve sıkılaştırma işlevi tekrardan işlemeye başlar.

Gençlik Aşısı Nasıl Çalışır?

Gençlik aşısı içerisinde cildimizde de doğal olarak bulunan ama yaş ilerledikçe etkisi azalan hyalüronik asittir. Bu madde yaşlanma etkilerinin gecikmesini sağlar, cildin nemli ve parlak olmasına yol açar. Enjekte edildiği zaman cilt yapısında hyalüronik asidin varlığı uzun süre korunur. Bundan dolayı gençlik iksiri gibi bir görev görür. Eklemlerin yumuşamasını sağlayarak kırışıkları azaltır.

Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanabilir?

Gençlik aşısı 20 yaş üstü herkese uygulanabilir. Tüm cilt tiplerini kapsayan bir yöntemdir. Yüz, el, boyun, dekolte bölgelerine sıklıkla uygulanır ve bu bölgelerdeki sorunları çözmede oldukça etkilidir.

Gençlik Aşısı Hangi Yaş Gruplarına Uygulanabilir?

Gençlik aşısı, 20 yaşından itibaren her yaş grubuna uygulanabilir. Her insanın cilt yapısı ve ihtiyaçları farklıdır. Bunun için uygun yaş aralığı kişinin bireysel durumuna ve cildinin koşullarına bağlı olarak değişebilir. Gençlik aşısı, yaşlanma belirtilerini önlemek veya mevcut sorunları tedavi etmek amacıyla uygulanır. Daha erken yaşlarda önlem almaya yönelik uygulandığı gibi ileri yaşlarda da cildi sıkılaştırmak, gençleştirmek ve kırışıklıkları azaltmak için uygulanabilir.

genclik-asisi-nedir

genclik-asisi-kimlere-uygulanabilir

Gençlik Aşısı Yan Etkileri Nelerdir?

Gençlik aşısı uygulandıktan sonra cilt üzerinde hafif kızarıklık, çok minik morarmalar görülebilir. İşlemin bu yan etkisi kişiye göre değişmektedir. Daha hassas bir cilt yapısına sahip olanlar daha fazla kızarıklık yaşayabilir. Yan etki olarak alerjik bir reaksiyon görülebilir. Olması gerekenden fazla kızarıklık, şişlik, kaşıntı şeklinde ortaya çıkabilir. Kişi hassas ve alerjik bir bünyesinin olduğunu daha öncesinde işlemi yapan doktora bildirirse, belirli tedaviler ve önlemler ile bu rahatsızlık ortadan kaldırılabilir.

Gençlik Aşısı Neden Önemlidir?

Gençlik aşısı birçok yararı bulunan bir estetik işlemdir. Aşağıda önemleri sıralanmıştır.

  • Cildinizi sıkılaştırarak, genç bir görünüme kavuşmanızı sağlar.
  • Cilde canlılık, parlaklık, esneklik kazandırır.
  • Cildin elastikiyet kaybını önleyerek cildi korur.
  • Nemli bir cilt için katkıda bulunur.
  • Sigaranın cilt üzerindeki leke ve kırışıklık oluşturmasına karşı cildi güçlendirir.
  • Güneş, solaryum, akne sonrası oluşan lekelere karşı bir tedavidir.
  • Tüm cilt tipleri için uygundur.
  • Kolay ve kısa bir işlemdir.

Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?

Gençlik aşısı uygulamasından önce hastanın cildi temizlenir. Anestezik krem ile lokal bölge uyuşturulur. Anestezi etkisini gösterdikten sonra cilt tekrardan temizlenerek kremden arındırılır. İhtiyaç duyulan bölgeler belirlenmiştir. Bu bölgelere özel teknikler uygulanır. Uygulama sonrası hastanın cildine gerekli kremler ve güneş koruyucu sürülür.

Gençlik Aşısı Nerede Yaptırılabilir?

Gençlik aşısı, alanında uzman kişilerce yapılmalıdır. Estetik işlemler konusunda deneyimli birçok doktor tarafından gençlik aşısı yapılabilir. Güvenilir ve temiz bir ortam olması konusunda dikkat edebilirsiniz. Aklınızdaki soru işaretleri veya işlemin nasıl gerçekleştiğine dair bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Gençlik Aşısı Kaç Seans Uygulanır?

Gençlik aşısı uygulamasına hastanın cilt durumuna göre seans sayısı belirlenir. Genellikle kişiler 2-4 seans arasında uygulama yaptırmaktadır. Bu seanslar iki hafta aralıklarla uygulanır. Seans sayısı ve seans aralıkları kişinin işlem yapıldığı bölgesine, şikayetlerine göre değişir. Yaş ilerledikçe gençlik aşısına olan ihtiyaç daha fazla olduğu için genç kişilerde daha az seansta istenilen sonuç alınırken yetişkinler ve yıpranmış cilde sahip kişiler daha fazla seans gidebilirler.

genclik-asisinin-dolgudan-farki-nedir

genclik-asisi-kac-seans-uygulanir

Gençlik Aşısının Dolgudan Farkı Nedir?

Gençlik aşısının içerisinde hyalüronik asit bulunur. Dolgu amaçlı da kullanılan, güvenli bir maddedir. Dolgudan farklı olarak saf halde bulunur. Su tutma işlevi ile cildin canlanmasını sağlar. Saf olması nedeniyle ciltte yayılır ve kitle şeklinde kalmaz. Cildin sağlıklı ve genç bir görünümde olmasını sağlar. Dolguların içerisinde bulunan hyalüronik asit, çapraz bağlara sahiptir ve uygulama sonucunda bir hacim oluşturur.

Gençlik Aşısı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Gençlik aşısı sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında hamam, sauna gibi çok sıcak ortamlardan uzak durulması söylenebilir. Cildin direkt güneş ışığına maruz bırakılmaması gerekir. İşlemin yapıldığı gün banyo yapılmamalı, o bölgeye su değdirilmemelidir. İşlemin yapıldığı yere baskı veya müdahalede bulunulmamalıdır. Cilt bakım ürünleri, doktorun önerilerine göre seçilmeli ve düzenli şekilde kullanılmalıdır.

Gençlik aşısı sonrasında sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek, bu işlemin etki süresinin uzun olmasına yardımcı olur. Bol sıvı tüketimi, beslenmeye dikkat edilmesi tedavinin başarısını artıracaktır.

Gençlik Aşısı Fiyatları Ne Kadar?

Gençlik aşısı fiyatları hastanın cilt tipine ve seans süresine göre değişiklik gösterir. Hastanın durumunun yanı sıra işlemi yapan doktorun da bu alandaki tecrübesi, deneyimi, kullandığı materyaller gençlik aşısı fiyatları üzerinde etkili olacaktır. Detaylı bilgi almak ve fiyat öğrenmek için iletişim numaramız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Gençlik aşısı kimlere uygulanmaz?

Gençlik aşısı, hamilelere, belirli kanser hastalarına, emziren annelere ve uygulanacak bölgede açık bir yarası bulunan ya da alerjik bünyesi olan kişilere uygulanmaz.

H100 aşısı nedir?

H100 aşısı, gençlik aşısı olarak da bilinen, saf hyalüronik asit içeren bir estetik uygulamadır.

H100 aşısı etkisi ne kadar sürer?

Cilt yapısına göre değişse de etkisi 6-8 ay devam eder.

Gençlik aşısı kaç gün sonra etkisini gösterir?

Yapıldıktan sonra 3-4 gün içerisinde etkisi görülmeye başlanır.

Gençlik aşısı zararlı mıdır?

Cildimizde doğal olarak bulunan maddeleri içerdiği için zararlı bir etkisi yoktur. Nadir olarak alerjik reaksiyon görülür.

Bunlar da İlginizi Çekebilir